Kalkulace komínů E-shop

Svislý kouřovod

Specifickým způsobem použití nerezového komínového systému je výstavba svislého kouřovodu s funkcí komínu, kdy je komínové těleso přímo nad horním hrdlem spotřebiče.

Tato varianta je používána v technicky odůvodněných případech a mezi její výhody patří úspora místa a lepší tah komínu při nízké výšce. Dostupné v průměrech 150-300 mm, s tloušťkou izolace 50 mm.

Svislý kouřovod s funkcí komínu není ideálním řešením, protože zde chybí tzv. vybírací otvor. Při návrhu je tedy nutno myslet na to, že při vymetání komínu padají veškeré nečistoty do spotřebiče, který musíme následně vyčistit (spotřebič k tomu musí být přizpůsoben). 

Způsob založení svislého kouřovodu s funkcí komína je z velké části závislý na konstrukci stavby , připojovací díl se speciální zděří je obvykle podvěšený pod zakládací deskou. Krátké představení systému naleznete v přiloženém Youtube videu:

Nerezové systémy pro stavbu třívrstvých nerezových komínů splňují nejnáročnější požadavky kladené na současné komíny. Moderní design, variabilita řešení, propracované detaily, vysoká statická pevnost, možnost odkouření všech typů spotřebičů, to vše se zárukou německé kvality a preciznosti zpracování.

Základní rozsah průměrů pro svislé kouřovody je od 150 mm do 300 mm s tím, že se používá tloušťka izolace 50 mm. Prvky systému odolávají jednak  kondenzátům, které vznikají ochlazením spalin pod rosný bod a zároveň splňují nejvyšší teplotní zatřídění do 600 °C.

Jednotlivé díly se skládají z vnitřní vložky podélně svařované z vysoce jakostní nerezové oceli tř. 1.4404 příp. 1.4571, tloušťky 0,6 mm (pro všechny druhy paliv) nebo 1,0 mm (doporučeno pro spotřebiče na tuhá paliva).

Vnější plášť z nerezového plechu je standardně dodáván se zrcadlově lesklým povrchem. Zcela běžný je dnes požadavek investora na individuální vzhled komína – je proto možno vybrat si také broušený, lakovaný nebo galvanicky poměděný povrch. Barevné odstíny práškově lakovaného povrchu jsou volitelné podle odstínů palety RAL.

Jednou z předností těchto systémů je zvýšená statická pevnost, díky níž je možno komín v nadstřešní části vystavět až do výšky 3 m bez kotvení - tedy až 3 m od posledního kotvícího bodu k ústí komínu.

  • speciální díl pro snadné napojení spotřebiče (dvojhrdlo 14 cm)
  • oproti klasickému komínu vyšší tah
  • úspora místa v interiéru
  • možnost výroby atypických prvků
  • dodáváno i v barevných variantách dle vzorníku RAL
  • řešení vhodné pro komíny s nízkým tahem (bungalovy)
  • vysoká kvalita zpracování
  • velmi rychlá a jednoduchá montáž 

Popis hlavních komponent jednotlivých systémů naleznete v katalogu prvků.

Nákres typické sestavy:

Není to ono?
Využijte našeho průvodce výběrem komínu.

Využijte našeho průvodce výběrem systémů. Jednoduše si zvolíte svoje preference pro relevantní nabídku.

Průvodce výběrem komínu Kontaktujte nás