Kalkulace komínů E-shop

Interiérové komíny

Při plánování výstavby nerezového komínu doporučujeme pro interiérové komíny uvažovat o provedení s tloušťkou izolace 50 mm, které přináší vyšší míru bezpečnosti (systém COMPLEX 2500). Podle konstrukce stavby a typu připojeného spotřebiče se volí odpovídající provedení prostupů komína stropními a střešní konstrukcí. 

 • tloušťka izolace 50 mm
 • široký rozsah průměrů od 113 mm do 600 mm
 • mnoho variant založení a kotvení
 • včetně střešního lemování a zakrytí prostupů
 • možnosti atypických dílů na míru 

 V závislosti na zamýšleném umístění komínového tělesa je možno vybírat z mnoha variant provedení a řešení detailů komína. Níže jsou uvedeny dvě nejpoužívanější varianty založení komína, které se liší především typem založení:

 

Krátká charakteristika vnitřního nerezového komína:

Nerezové systémy pro stavbu třívrstvých nerezových komínů splňují nejnáročnější požadavky kladené na současné nerezové komíny. Moderní design, variabilita řešení, propracované detaily, vysoká statická pevnost, možnost odkouření všech typů spotřebičů, to vše se zárukou německé kvality a preciznosti zpracování.

 • vysoká kvalita zpracování
 • pro všechny typy spotřebičů
 • široký rozsah průměrů od 113 mm do 600 mm
 • velmi rychlá a jednoduchá montáž
 • velká variabilnost systému (uhýbané komíny)
 • i vysokoteplotní a vysokopřetlakové komíny
 • možnost rozebrání a opětovného sestavení komínu 

Jednotlivé díly se skládají z vnitřní vložky podélně svařované z vysoce jakostní nerezové oceli tř. 1.4404 příp. 1.4571, tloušťky 0,6 mm (pro všechny druhy paliv) nebo 1,0 mm (varianta pro spotřebiče na tuhá paliva). Základní rozsah průměrů je od 113 mm do 600 mm s tím, že tloušťka izolace se podle varianty systému pohybuje od 25 mm do 50 mm.

Prvky systému odolávají jednak kondenzátům, které vznikají ochlazením spalin pod rosný bod a zároveň splňují nejvyšší teplotní zatřídění do 600 °C. Vnější plášť z nerezového plechu je standardně dodáván se zrcadlově lesklým povrchem. Zcela běžný je dnes požadavek investora na individuální vzhled komína – je proto možno vybrat si také broušený, lakovaný nebo galvanicky poměděný povrch. Barevné odstíny práškově lakovaného povrchu jsou volitelné podle odstínů palety RAL.

Jednou z předností těchto systémů je zvýšená statická pevnost, díky níž je možno komín v nadstřešní části vystavět až do výšky 3 m bez kotvení - tedy až 3 m od posledního kotvícího bodu k ústí komínu.

Zvolit lze také ekonomickou variantu nerezového komínu se sílou vložky 0,5 mm (BASIC), nebo variantu bez izolace určenou pro plynové kondenzační kotle (systém DR). Dále dodáváme i speciální systémy určené pro průmyslové využití, splňující požadavky na vysokou pevnost, vysoké teploty a zároveň vysoký přetlak spalin (bližší informace na vyžádání).

Přehled našich nerezových komínových systémů a katalog prvků jednotlivých systémů naleznete na samostatných stránkách.  

Není to ono?
Využijte našeho průvodce výběrem komínu.

Využijte našeho průvodce výběrem systémů. Jednoduše si zvolíte svoje preference pro relevantní nabídku.

Průvodce výběrem komínu Kontaktujte nás