Kalkulace komínů E-shop

Fasádní komíny

Pro fasádní nerezové komíny se nejčastěji využívají systémy tloušťkou izolace 25 mm založené na konzoli. Díky možnosti použití dlouhých konzolí a držáků se velmi často podaří umístit komín mimo přesahy střechy, nicméně vždy je nutno řešit bezpečný prostup prodloužení sopouchu skrz obvodovou konstrukci stavby.

Kromě klasického provedení s vnější sponou dodáváme rovněž variantu fasádního systému COSMOS bez vnějších spon, komín tak má po celé délce ničím nerušený hladký povrch. V exponovaných místech jsou pak využity vnitřní nerozebíratelné spoje, které dávají systému nadstandardní statickou pevnost při zachování čistého designu.

 • volitelný odstup od fasády až do 900 mm
 • obvykle s izolací 25 mm nebo 30 mm
 • s vnější sponou rozsah průměrů 113-600 mm
 • COSMOS dostupný v průměrech 130–300 mm
 • možnost lakovaného povrchu v odstínech RAL
 • dokonalý vzhled i prvotřídní technické parametry 

Krátká charakteristika fasádního nerezového komína na Youtube:

V závislosti na zamýšleném umístění komínového tělesa je možno vybírat z mnoha variant založení komínu. Níže jsou uvedeny nejpoužívanější varianty, které se liší především typem zakládacího dílu a způsobem čištění:

 

 

 

Nerezové systémy pro stavbu třívrstvých nerezových komínů splňují nejnáročnější požadavky kladené na současné komíny. Moderní design, variabilita řešení, propracované detaily, vysoká statická pevnost, možnost odkouření všech typů spotřebičů, to vše se zárukou německé kvality a preciznosti zpracování.

Základní rozsah průměrů je od 113 mm do 600 mm s tím, že tloušťka izolace se podle varianty systému pohybuje od 25 mm do 50 mm. Prvky systému odolávají jednak kondenzátům, které vznikají ochlazením spalin pod rosný bod a zároveň splňují nejvyšší teplotní zatřídění do 600 °C.

Jednou z předností těchto systémů je zvýšená statická pevnost, díky níž je možno komín v nadstřešní části vystavět až do výšky 3 m bez kotvení - tedy až 3 m od posledního kotvícího bodu k ústí komínu.

Jednotlivé díly se skládají z vnitřní vložky podélně svařované z vysoce jakostní nerezové oceli tř. 1.4404 příp. 1.4571, tloušťky 0,6 mm (pro všechny druhy paliv) nebo 1,0 mm (doporučeno pro spotřebiče na tuhá paliva). Zvolit lze také jednu z ekonomických variant nerezového komínu s izolací buď 25mm nebo 30 mm a sílou komínové vložky 0,5 mm (CHROMOS, BASIC), nebo variantu bez izolace určenou pro plynové kondenzační kotle (systém DR). Dále dodáváme i speciální systémy určené pro průmyslové využití, splňující požadavky na vysokou pevnost, vysoké teploty a zároveň vysoký přetlak spalin (bližší informace na vyžádání).

Vnější plášť z nerezového plechu je standardně dodáván se zrcadlově lesklým povrchem. Zcela běžný je dnes požadavek investora na individuální vzhled komína – je proto možno vybrat si také broušený, lakovaný nebo galvanicky poměděný povrch. Barevné odstíny práškově lakovaného povrchu jsou volitelné podle odstínů palety RAL. 

 • vysoká kvalita zpracování
 • pro všechny typy spotřebičů
 • široký rozsah průměrů od 113 mm do 600 mm
 • velmi rychlá a jednoduchá montáž
 • velká variabilnost systému (uhýbané komíny)
 • i vysokoteplotní a vysokopřetlakové komíny
 • možnost rozebrání a opětovného sestavení komínu 

Popis hlavních komponent jednotlivých systémů naleznete v katalogu prvků.

Není to ono?
Využijte našeho průvodce výběrem komínu.

Využijte našeho průvodce výběrem systémů. Jednoduše si zvolíte svoje preference pro relevantní nabídku.

Průvodce výběrem komínu Kontaktujte nás