Kalkulace komínů E-shop

MEDI 4300

Speciální nerezový komínový systém určený pro vysokoteplotní a zároveň přetlakový provoz. Vynikající technické řešení s mechanicky těsněnými spoji vložek. Široká nabídka komponentů včetně možnosti výroby atypických dílů. 

Dodáván je v průměrech od 80 mm do 500 mm.

Komín je vhodný k odvodu spalin od všech typů spotřebičů a pro všechny druhy paliv. Prvky systému splňují nejvyšší teplotní zatřídění do 600°C a odolávají kondenzátům, které vznikají ochlazením spalin pod rosný bod. Zároveň je systém certifikován i pro přetlakové třídy P a H.

Jednoznačnou předností systému MEDI jsou mechanicky těsněné kónické spoje vložek, pro které není potřeba používat žádné těsnění snižující teplotní odolnost komínového systému. Toto provedení navíc zvyšuje životnost jednotlivých spojů, kdy nemůže dojít ke stárnutí klasického těsnění a tím jeho degradaci. Zároveň je odstraněna nevýhoda „mačkajícího se“ těsnění a práce s medi je velmi příjemná a rychlá. V případě instalace horizontálního vedení se používají vnější spony, zajišťující spoj proti vysunutí.

Za medi provedení hrdel se nijak nepřiplácí, cena je stejná jako u běžných nerezových vložek. Vlastně je ve výsledku o těsnění levnější. Koneckonců díky dobré ceně a montážní jednoduchosti se je výhodné i použití pro větší průměry spalinových cest od plynových kondenzačních kotelen, kde je medi cenově výhodnější než plastové odkouření. 

Jednotlivé díly se skládají z vnitřní vložky podélně svařené z vysoce jakostní nerezové austenitické oceli tř.1.4404 tloušťky 0,6 mm. Tato vložka je obalena minerální vatou tloušťky 30 mm nebo 50 mm (podle průměru). Vnější plášť se standardně dodává se zrcadlově lesklým povrchem z leštěného nerezového plechu 0,6 mm tř. 1.4301. Stále častěji je rozhodnutí pro nerezový komín spojeno s designovými důvody, protože tento systém může být dodáván i s broušeným povrchem a také v barevném, nebo poměděném provedení.

Používá se především pro spotřebiče, u kterých se spaliny běžně dostávájí přes 200°C, například peletová kamna, automatické kotle na pevná paliva, dieselagregáty, kogenerační jednotky, krbová kamna s ventilátorem, ohřívače vzduchu.

Není to ono?
Využijte našeho průvodce výběrem komínu.

Využijte našeho průvodce výběrem systémů. Jednoduše si zvolíte svoje preference pro relevantní nabídku.

Průvodce výběrem komínu Kontaktujte nás