Komínové testovací centrum

zkušebna_1rPři vývoji našich produktů využíváme poznatky z měření a testování provozu komínů za různých provozních podmínek. Toto testování probíhá v komínovém testovacím centru, které jsme vybudovali v areálu v Předměřicích nad Jizerou.

V komínovém testovacím centru jsou umístěny čtyři různé komínové systémy a při jejich testování je využíváno několika různých spotřebičů. Výsledky měření jsou opravdu zajímavé a na jejich základě vyvíjíme sortiment prostupů komínů hořlavými konstrukcemi. Zároveň dokážeme na základě těchto výsledků zákazníkovi lépe doporučit, jaký typ komínového systému si vybrat pro správnou funkčnost a bezpečnost komína ve stavbě.

Pro zájemce z řad členů odborných sdružení a obchodních partnerů organizujeme semináře, na kterých prezentujeme nejen výsledky měření, ale především jejich význam pro zajištění bezpečnosti stavební konstrukce kolem komína.

V případě Vašeho zájmu o tuto problematiku nás neváhejte kontaktovat. Pro rychlý kontakt s dotazem na plánované termíny seminářů můžete rovněž využít kontaktní formulář umístěný na tomto webu vpravo dole.

Partnery našeho Komínového testovacího centra jsou:

Logo ATMOSFlamen logo HaasUndSohn  Logo EKALogo_Testozeletava

logockcrCeloživotní vzdělávání členů Cechu kamnářů ČR a Společenstva kominíků ČR
CIKO je partnerem celoživotního vzdělávání členů Cechu kamnářů ČRSpolečenstva kominíků ČR v oblasti bezpečnosti a zabudování komínů do stavby. Odborníky z oboru zaujaly informace získané provozem testovacího komínového centra a náš odborný seminář čerpající z těchto znalostí byl zařazen do programu celoživotního vzdělávání členů obou těchto oborových sdružení.