Stříšky a hlavice

Komínové stříšky ukončují komínový průduch a zabraňují zatékání dešťových srážek do komína. Tato funkce není z pohledu vlastního komína nezbytně nutná, všechny námi dodávané komínové vložky jsou proti dešťové vodě odolné, nicméně stříšky rovněž dotváří výsledný vzhled komína a proto jsou mezi stavebníky oblíbené.

Stříška NAPOLEON

Stříška NAPOLEON se vyrábí v nerezovém nebo měděném provedení a je dostupná pro jedno- a dvouprůduchové komíny. [...]

Použitelná je u systémů CIKO 3V UNIVERSAL, CIKO TEC, CIKO PRAKTIK a rovněž pro REKONSTRUKCE. Možno vyrobit na zakázku i v atypickém provedení.

Rozměry 63x66x40cm, resp. 100x66x40cm


Stříška OBLÁ

Stříška OBLÁ je dostupná v nerezovém provedení pro jedno- a dvouprůduchové komíny. [...]

Použitelná je u systémů CIKO 3V UNIVERSAL, CIKO TEC, CIKO PRAKTIK a rovněž pro REKONSTRUKCE. Možno i vyrobit na zakázku v atypickém provedení.

Rozměry 55x49x31cm, resp. 90x49x31cm


Univerzální nerezová stříška

Univerzální komínová stříška z nerezového plechu, která je použitelná jak pro nerezové komíny, tak pro komíny se šamotovými vložkami. [...]

Stříška se při instalaci jednoduše zasune do komínového průduchu a díky dlouhému hrdlu ji není nutno nijak kotvit.

Dostupná v průměrech 140, 150, 160, 180, 200mm.

Zařazeno v produktové skupině NEREZ.


Hlavice HISTORICKÁ

Tato imitace historických pískovcových hlavic je vyrobena ze sklovláknobetonu. [...]

Použitelná je u systémů CIKO 3V UNIVERSAL, CIKO TEC, CIKO PRAKTIK a rovněž pro REKONSTRUKCE.

Rozměry 42x42x30cm


Nerezová komínová stříška s lapačem jisker

Univerzální komínová stříška s lapačem jisker je vyrobena z nerezového plechu a je použitelná jak pro nerezové komíny, tak pro komíny se šamotovými vložkami. [...]

Stříška se při instalaci jednoduše zasune do komínového průduchu a díky dlouhému hrdlu ji není nutno nijak kotvit.

Dostupná v průměrech 140, 150, 160, 180, 200mm.

Zařazeno v produktové skupině NEREZ.


Hlavice OTOČNÁ

Hlavice OTOČNÁ je samootáčecí výklopný komínový nástavec, který účinně zvyšuje tah komína, prodlužuje životnost komína, zabraňuje zpětnému tahu a maximalizuje využití paliva. [...]

Byla navržena pro provoz v extrémních podmínkách, zvláště na konci kouřovodných potrubí včetně krátkých, kde teploty na výstupu mohou vzrůstat až na 500 °C. Používá se především na výstupním potrubí z krbů nebo kamen na tuhá paliva včetně uhlí. Je vyrobena z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických a „pracovních“ podmínkách.

Hlavice OTOČNÁ se díky své unikátní konstrukci vždy otáčí ve směru vanoucího větru. Systém otáčení na principu kuličkového ložiska je umístěn vně nástavce, což eliminuje problémy s případným váznutím rotace, způsobeným vysokou teplotou odváděných spalin. Veškeré změny zabarvení materiálu, způsobené vysokými teplotami a oxidací těchto materiálů nemají vliv na účinnost komínového nástavce. Při údržbě stačí hlavici odklopit a po ukončení prací opět zaklopit a zajistit. Hlavice se vyrábí ve třech základních provedeních – do nerezových komínů, do šamotových vložek a s kotvící deskou, v několika základních průměrech.

Nákres funkčnosti hlavice:CHO-princip


U systému CIKO NEREZ je kromě kónického ukončení možno použít tzv. Meidingerovu hlavu nebo Dánskou hlavici.