Kalendář seminářů a školení

Organizujeme několik typů školení a seminářů s různým zaměřením. Popis jednotlivých typů školení je zveřejněn na této stránce, ve vloženém kalendáři si pak můžete vyhledat vypsané termíny (obvykle v období listopad – březen). Bližší informace získáte u našich obchodních zástupců.

Přihlášky na semináře vyplňte v příslušném formuláři (odkaz uveden u jednotlivých typů seminářů) nebo zasílejte emailem na  info@ciko-kominy.cz. Pro případnou kontrolu Vaší přihlášky na konkrétní seminář nebo doplňující informace, kontaktujte naši kancelář (e-mail: info@ciko-kominy.cz, tel.: 326 329 526).

Aktuálně jsou všechny termíny školení ZRUŠENÉ, čekáme na zlepšení situace….

rozbalit vše | sbalit vše

Semináře Bezpečný komín - Expert

Školení zaměřené na požární bezpečnost komínů a související témata. Každý rok je obsah školení inovován, ale stále je zaměřen i na praktické ukázky a měření. Školení je vhodné především pro projektanty, kominíky, kamnáře a je zařazeno do programů CŽV odborných společenstev (Společenstvo kominíků ČR, Cech kamnářů ČR).

Hlavní body programu:
Návrh spalinové cesty
Požární bezpečnost komínů
Praktické ukázky v testovacím centru
Zkoušky různých izolačních materiálů
Měření rychlosti proudění
Práce s termokamerou
Nové testovací testavy
Výsledky testování

Termíny seminářů pro rok 2021 jsou naplánovány na únor – březen 2021 (ve čtvrtek): 11.2., 18.2., 25.2., 4.3.2021 (do odvolání jsou jednotlivé termíny ZRUŠENY)

Účast na semináři je zpoplatněna částkou 968,- Kč včetně DPH.

Více informací u obchodních zástupců CIKO. Občerstvení zajištěno.

Pozvánka ke stažení

Na seminář se můžete přihlásit vyplněním webového formuláře: Přihláška na seminář

Montážní školení

Montážní školení jsou zaměřená nejen na vlastní montáž cihelných a nerezových komínů, ale také na realizaci bezpečných prostupů, vložkování Sanatec, způsoby přívodu vzduchu ke spotřebiči, vhodné způsoby kotvení a další znalosti a souvislosti. Určeno pro stavební a montážní firmy, kominíky, kamnáře.

Hlavní termíny montážního školení probíhají v Předměřicích nad Jizerou, další termíny je možno po dohodě organizovat i v jednotlivých regionech. Konkrétní termíny jsou průběžně doplňovány do kalendáře.

Pro získání termínu konání montážního školení ve Vašem regionu kontaktujte příslušného obchodního zástupce CIKO.

Na seminář se můžete přihlásit vyplněním webového formuláře: Přihláška na seminář

Regionální produktová školení

Tento typ školení organizujeme v jednotlivých regionech a jejich obsah je zaměřen především na informace o produktech a montážních postupech.

Program semináře zahrnuje i problematiku navrhování komínů v moderních domech, představení novinek, provedení prostupů, ale např. i ukázky nejčastějších chyb při realizaci komína.

Pro informace o termínech školení kontaktujte regionálního obchodního zástupce CIKO.

Obchodní školení

Školení určené pro obchodní partnery CIKO – pobočky stavebnin. Další informace k termínům a organizaci školení získáte u našich obchodních zástupců.

Semináře ČKAIT

Odborné semináře „KOMÍN JAKO BEZPEČNÝ  A FUNKČNÍ PRVEK MODERNÍ STAVBY“ určené především pro projektanty a členy ČKAIT. Konají se v jednotlivých regionech ČR. Účastník získává 1 bod do programu CŽV ČKAIT.

Semináře jsou připravovány ve spolupráci se sdružením Centrum pasivního domu, z.s. (CPD), které je jejich odborným garantem.

Termíny a místa konání seminářů:
momentálně nejsou vypsány

Hlavní odborné téma – anotace

  1. Komín v energeticky úsporném domě
  2. Správný návrh komínu z pohledu funkčnosti
  3. Správný návrh komínu z pohledu požární bezpečnosti
  4. Obecné předpoklady pro úspěšnou revizi komínu

Hlavní odborné téma – program akce

1. Komín v energeticky úsporném domě
Jaký je dnes standard energetické náročnosti budovy, rok 2020, pojmy jako pasivní dům, nulový dům, budova s téměř nulovou spotřebou energie…., místo spotřebiče na pevná paliva v této koncepci a novodobé nároky na komín a spotřebič
2. Správný návrh komínu z pohledu funkčnosti
Vývoj spotřebičů na pevná paliva a jejich nároky na komín, co má vliv na spolehlivý odvod spalin, rozdělení sortimentu komínů podle jejich materiálového a tvarového řešení, základy výpočtu spalinové cesty, příklady poruch způsobených špatným návrhem.
3. Správný návrh komínu z pohledu požární bezpečnosti
Jaká je teplota komínového pláště a co ji ovlivňuje, co je bezpečná vzdálenost od hořlavých konstrukcí, jak řešit bezpečně komín do stavby s požadavkem na vzduchotěsnost – ukázky stavebních detailů a realizací, příklady špatných řešení.
4. Závěr, co bude vyžadovat revizní technik spalinové cesty od projektanta, co od stavební firmy a co je povinností výrobce komínu.

Vložné na seminář: 200,-Kč.

Pro účastníky budou připraveny technické materiály výrobce a USB disk s CAD detaily. Drobné občerstvení zajištěno.

Přihlásit na školení se můžete pomocí jednoduchého formuláře: Přihláška na školení ČKAIT

Výpočty spalinových cest

Školení zaměřené na výpočty spalinových cest v programu Protech. Organizováno pod záštitou SKČR a určeno pro členy SKČR. Přihlášky zasílejte na adresu leksa@kominicek.cz

Termín semináře: bude upřesněn