Ostatní příslušenství

Izolace sopouchu

Zaručuje dostatečnou dilataci komínové vložky od pláště komínu (čelní deska) a je universální pro 90 st. sopouchy. Pro 45 st. sopouchy je izolace sopouchy zvlášť pro průměr 160 mm a průměr 200 mm.


Redukce kouřovodu

Zaručuje bezpečné napojení kouřovodu na komín. Redukuje z průměru komínu 160 nebo 200 mm na jakýkoliv průměr kouřovodu. Vyrobeno z nerezové oceli tloušťky 1 mm (ČSN 17 349, DIN1.4404). Při objednávce je třeba upřesnit průměr redukované části. [...]

Nejčastější poruchy komínů jsou způsobeny buď neumožněním dilatace sopouchu nebo nesprávným napojením kouřovodu na sopouch komínu. Komínové systémy CIKO mají v sortimentu speciálně konstruované redukce pro bezpečné napojení kouřovodu na sopouch a také izolaci sopouchu umožňující dostatečnou dilataci. Všem našim odběratelům doporučujeme používat pro napojování kouřovodů originální redukce CIKO a vyvarovat se tak nebezpečí popraskání šamotových sopouchů komínů.

Jednoduchý návod, jak vybrat komínovou redukci.


Kotvení ke krovu

Umožňuje přikotvení komínového tělesa ke konstrukci krovu. Je určeno pro jednoprůduchový nebo dvouprůduchový komín a pro rozteč krokví do 110 cm.


Maltovník

Výborný pomocník při stavbě komínu. Vnitřní rozměr maltovníku je 63x33 cm, proto je ideální pro namáčení cihelných tvarovek do maltové směsi.