Nerezové komíny

 

Nerezový komín pro každý dům

Nerezové komíny v třívrsvém i jednovrstvém provedení jsou moderní variantou odkouření použitelnou pro všechny typy spotřebičů. Vzniklý nerezový komín nevyžaduje na rozdíl od zděných komínů nosný základ. Nerez komíny je možno kotvit ke zdi, k fasádě, případně k jiné konstrukci. Informace k jednotlivým nerezovým komínovým systémům naleznete na příslušných podstránkách.

Nerezové komíny mají jako základní prvek komínovou vložku zhotovenou z vysoce jakostního plechu tl. 0,6 mm nebo 1,0 mm třídy ČSN 17 349 (DIN 1.4404). Použitý kvalitní materiál spolu s nejmodernější technologii svařování v ochranné atmosféře argonu garantují vysokou kvalitu a dlouhou životnost spoje. Jednotlivé komponenty nerez komínu jsou při montáži zasouvány do 8cm dlouhého hrdla v dolní a horní části dílu. Tím vznikne dokonale pevný a těsný spoj a kvalitní nerezový komín. Dokonalé provedení detailů přináší kvalitu celku.

Nerez komín má výhodu, že je lehký a lze ho použít téměř všude. Zároveň jsou komíny nerezové flexibilní při tepelném namáhání, kdy nehrozí popraskání komínového tělesa vlivem dilatace. Komíny nerez jsou nenáročné na montáž.

Nerezové komíny mají menší odolnost vůči extrémně vysokým teplotám, které vznikají při vyhoření sazí, což je snad jejich jedinou nevýhodou. Nerez komín má naopak velkou výhodu v jednoduché a bezpečné montáži a je okamžitě po smontování připraven k provozu. Komín nerezový v našem provedení dále nabízí dokonale vyřešenou tepelnou dilatace a také rychlý ohřev díky optimální tepelné izolaci.

Ukázka výroby nerezového komína (německá firma eka je náš dodavatel):

Ukázky realizací nerezových komínů: