Warum CIKO Schornsteine

ausrollen alles | zusammenrollen alles

Výborný tah komínů CIKO

Výborný tah komínů CIKO zaručují vnitřní šamotové vložky kruhového průřezu nejvyšší možné třídy a prvotřídní kvality, kvalitní tepelná izolace a správné dimenzování vnitřních vložek.

Požární bezpečnost CIKO komínů

Požární bezpečnost CIKO komínů je zaručena složením komínového tělesa (vnitřní vložka, izolace a cihelné tvarovka), kde každý z prvků systému je proveden v prvotřídní kvalitě. Toto je doloženo certifikátem vydaným TSUS Praha – pobočka Plzeň.

Odolnost vůči korozi a vlhkosti

Odolnost vůči korozi a vlhkosti zaručuje vysoká kvalita a nejvyšší třída vnitřních šamotových popř. plastových vložek systému. Díky dokonalému spoji jednotlivých vložek vytvoříme celistvé a dokonale těsné vnitřní těleso, které v kombinaci s vysoce kvalitní tepelnou izolací a systémem zadního celoplošného odvětrání, absolutně eliminujeme vliv vlhkosti na provoz a životnost komínu. Tyto vlastnosti dovolují poskytnutí 30-ti leté záruky komínového systému CIKO.

Součinnost s okolním keramickým zdivem

Součinnost s okolním keramickým zdivem. Díky tvarovce obvodového pláště vyrobené z kvalitní keramiky nám nedochází k problémům při omítání styku komínu a okolního keramického zdiva. V případě použití komínů s jiným obvodovým pláštěm než cihelným zde může docházet k prasklinám v omítce.

Absolutní univerzálnost systému

Absolutní univerzálnost systému je dána tím, že většina jednotlivých prvků komínového systému CIKO (např. tvarovka, pata, dvířka, mřížky atd.) je použitelná pro všechny průměry i typy komínů CIKO. Déle skutečnost, že systém CIKO 3V UNIVERSAL je certifikován na všechny druhy paliv, nám umožňuje v budoucnu na tento komín připojit např. místo krbu plynový kotel a nemusíme provádět žádné složité a drahé vložkování – již teď šetříte peníze.

Jednoduchá montáž systému CIKO

Jednoduchá montáž systému CIKO je dána přesnou výrobou jednotlivých prvků a díky jejich malé hmotnosti není problém s manipulací kdekoli po stavbě. Dle logického a jednoduchého montážního návodu dokáže každý stavebník komín CIKO bez problému v krátké době sestavit – jedná se o jednoduchou stavebnici založenodu na principu klasického zdění.

Cenová dostupnost

Cenová dostupnost komínů je dnes pro každého stavebníka jedním z nejhlavnějších kritérií při výběru systému. Velmi příznivá cena s materiálovým řešením (cihelná tvarovka) v té nejvyšší kvalitě je hlavním důvodem proč komíny CIKO mají stále více příznivců a odběratelů jak mezi realizačními firmami tak mezi investory.

Už víte proč si máte zvolit právě komínový systém CIKO?

Systémy CIKO jsou absolutně bezpečné komíny s vynikajícím tahem odolné vůči všem nežádoucím vlivům, které mohou ovlivnit životnost a funkčnost komínů. Díky jednoduché montáži a univerzálnosti systému jsou velmi oblíbené u realizačních firem a stavebníků. Díky cenové dostupnosti, materiálovému řešení a odbornému zázemí u výrobce CIKO s.r.o. není proč váhat a nepoužívat komínové systémy CIKO !!!