Rekonstrukce nadstřešní části

Rekonstrukce nadstřešní části

Řešíte otázku jak se vypořádat se špatným stavem nadstřešní části Vašeho komínu?

Pokud je nadstřešní část komínu v havarijním stavu, nabízí společnost CIKO snadnou rekonstrukci pomocí originálního zakládacího dílu kouřovodu. Zakládací díl kouřovodu je dostupný ve dvou variantách:

Po odbourání poškozené nadstřešní části pod střešní rovinu je vhodné stávající spodní část nejprve vyvložkovat nerezovými vložkami. Dále se osadí zakládací díl kouřovodu, od kterého již pokračujeme ve standardní montáži systému CIKO® s libovolnou nadstřešní částí.

Zakládací díl kouřovodu unikátním způsobem řeší přechod mezi původní spodní částí komínu a novou nadstřešní částí. Obsahuje vynášecí betonovou desku, nerezovou redukci a těsnící provazec a je dodáván v průměrech 160, 180 a 200 mm.

Sanaci nadstřešní části původního komínového tělesa je možno provést rovněž instalací komínového návleku ŠTUKO, který zajistí ochranu nadstřešní části před nepříznivými povětrnostními vlivy.

CIKO nabízí i další alternativy pro opravy a rekonstrukce komínů:

  • Více informací o sortimentu pro vložkování komínů naleznete na stránce Vložkování komína.
  • Možnosti řešení nízkého nebo vysokého tahu najdete v na stránce Regulace tahu, kde se dozvíte základní informace i o možnostech v oblasti úspor při vytápění.
  • Především pro řešení odkouření plynových spotřebičů je určen sortiment plastového a koaxiálního odkouření.