Novinky

Dny pasivních domů

2. 11. 2018

Rádi bych vás jménem Centra pasivního domu informovali o probíhající akci Dny pasivních domů a soutěži Pasivní dům 2018:

Dny pasivních domů 9. – 11. listopadu 2018  

Od pátku 9. do neděle 11. listopadu můžete navštívit několik desítek pasivních domů po celé České republice v rámci akce „Dny pasivních domů“, které organizuje Centrum pasivního domu. Máte jedinečnou příležitost se obyvatel i stavitelů zeptat na to, jak se jim v pasivních domech žije, jak vlastně fungují a jak se staví. Pokud se rozhodujete o bydlení v pasivním domě, máte ideální příležitost zjistit, jaké jsou jeho výhody, nebo na co si dát při stavbě pozor.

Společně s touto akcí vyhlašuje CPD i fotosoutěž na téma „Dny pasivních domů 2018“. Přihlaste se do fotografické soutěže a můžete vyhrát chytrý telefon Xiaomi Redmi S2, chytré hodinky Garmin Forerunner 35 Optic nebo Power banku Mophie! Následně budou přihlášené fotky zveřejněny na Facebookovém a Instagramovém profilu CPD, kde proběhne hlasování fanoušků o nejhezčí z nich. Více na https://www.pasivnidomy.cz/akce/dny-pasivnich-domu-2018-777/879

Už bydlíte v pasivním domě? Chcete se podělit o své zkušenosti a ukázat svůj dům zájemcům?

Pak můžete přihlásit svůj dům do dnů otevřených domů: https://www.pasivnidomy.cz/prihlaseni-domu-dny-pasivnich-domu-2018/t4540

V soutěži Pasivní dům 2018, o nejlepší moderní dům v ČR, můžete svůj dům v kategorii Zelená novostavba nebo Zelená rekonstrukce představit široké veřejnosti. Přihlášky se uzavírají 3. prosince 2018. Odměnou vítězům je nejen uznání odborníků a zájemců, ale i finanční ocenění, věcné ceny do domu, víkendové pobyty, půjčení elektromobilu nebo mobil.

Více na http://www.pasivni-dum.cz/

For Arch 2018

30. 8. 2018

Zveme Vás na náš stánek na veletrhu FOR ARCH, který se koná od 18. do 22.9.2018 na výstavišti PVA Letňany v Praze. Naleznete nás v hale, která bude kompletně věnovaná vytápění – hala 7, stánek 7A08.

Naše expozice a vzorky budou zaměřeny na ukázku jednotlivých typů komínů a důležitých parametrů pro výběr správného systému. Zastavte se, rádi Vám pomůžeme zorientovat se v možnostech, které moderní komínové systémy nabízí.

 

 

Pyrocar 2018

27. 8. 2018

V Přibyslavi se ve dnech 17. a 18.8. uskutečnil festival Pyrocar, největší akce pro hasiče a jejich techniku v ČR. Tradiční spolupráce hasičů a kominíků byla podpořena stánkem Společenstva kominíků ČR s účastí významných představitelů SKČR. Vlastní stánek byl zaměřen především na oblast bezpečnosti komínů, expozice tak byla z velké části věnována parotěsným a bezpečným prostupům řady CIKO STOPER.

Více informací o festivalu naleznete na www.pyrocar.cz

Oslavy 150 let jednoty kominíků v Praze

10. 5. 2018

V sobotu 26.5.2018 proběhly velmi pěkně zorganizované oslavy 150 let jednoty kominíků v Praze. Jako partner akce jsme se zúčastnili celých oslav a pro informaci přinášíme fotoreportáž:

Konference požární bezpečnosti staveb

16. 4. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na osmý ročník konference Požární bezpečnosti staveb – PKPO 2018, kterou organizuje Profesní komora požární ochrany. Konference proběhne 14. – 15. května 2018 (po/út) v hotelu Skalský dvůr v Lísku u Bystřice nad Pernštejnem. Jedním z partnerů této konference je i CIKO s.r.o.

Hlavními tématy bude samozřejmě požární ochrana staveb z různých úhlů pohledu. Zaměří se nejen na aktuální legislativu a její vliv na projektovou a realizační praxi, ale i na problematiku kontroly požárně bezpečnostních zařízení, digitální modelování budov (BIM) a jeho uplatnění v požární prevenci a dalším ožehavá témata….

Záštitu nad konferencí převzalo:
Ministerstvo pro místní rozvoj a Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR

Hlavními mediálními partnery konference jsou:
Časopis STAVEBNICTVÍ, magazín PROFISportal.cz, stavební portál TVstav a portál Pozary.cz. Konference je registrována v systému celoživotního vzdělávání České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) činných ve výstavbě.

Novinkou na konferenci PKPO budou praktické workshopy, na kterých se budou vybraná témata rozebírat podrobněji.

Osvědčenou specialitou konference bude diskuse u kulatého stolu s představiteli státních orgánů. Těžko bychom hledali jiné místo a akci, kde bychom měli možnost klást otázky takto relevantní skupině expertů.

Samozřejmě nebude chybět nabitý společenský večer. Kromě výborného rautu a skvělého pití nás  čeká večerní beseda na téma historických kol. Třešničkou na dortu bude populární zpěvačka Olga Lounová. O zábavu se také postará malý turnaj v osmimístném stolním fotbálku.

Výroční zasedání odborných společenstech

27. 3. 2018

Dvě výroční setkání členů odborných společenstev (Cech kamnářů ČR a Společenstvo kominíků ČR) se letos konají v Kongresovém hotelu Jezerka na Seči. Sněm Cechu kamnářů ČR se uskuteční od 27. do 28. dubna 2018, Valná hromada Společenstva kominíků proběhne 11. května 2018.

Valná hromada SKČR je letos pouze jednodenní a tradiční společenský večer proběhne až v rámci oslav 150 let zrodu Jednoty kominíků. Tato oslava je plánována na 25. a 26. května 2018 v Praze, koná se pod záštitou primátorky Hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a radního pro bezpečnost a prevenci kriminality Libora Hadravy. Součástí oslav bude i bohoslužba v katedrále sv. Víta, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka. Po bohoslužbě půjde za doprovodu historických hasičckých vozidel a dechové kapely průvod z Hradčan na Kampu, kde je v plánu odpolední program za účasti veřejnosti.

Hradecká stavební výstava

20. 3. 2018

Ve spolupráci s našimi obchodními partnery se prezentujeme také regionálních stavebních výstavách. První jarní výstava tohoto charakteru se koná v hradeckém centru Aldis od pátku 23.3. do neděle 25.3.2018. Informace o našich produktech zde můžete získat ve stánku firmy Krby Pithart. Výstava je otevřena v pátek a v sobotu od 10 do 18h, v neděli potom od 10 do 16h.

Veletrhy Střechy Praha a For Pasiv

6. 2. 2018

 

Od 8. do 10. února 2018 se v PVA EXPO PRAHA v Letňanech konají veletrhy STŘECHY PRAHA a FOR PASIV. Tyto veletrhy jsou zaměřeny na vše kolem střech, úspory energie a energeticky úsporného stavění. Najdete tam všechny informace a kontakty koncentrovaně na jednom místě. Expozici CIKO komínů naleznete v hale 3, ve stánku č. 358.

Zastavte se, rádi Vás seznámíme s našimi novinkami!

 

Nové ceny od 1.2.2018

24. 1. 2018

Od 1.2.2018 vstupují v platnost nové ceníky, které jsou dostupné ke stažení pod níže vloženými odkazy:
Přehledový katalog a ceník 2018
Ceník komínových dílů 2018

Webinář o bezpečnosti komínů

15. 1. 2018

Rádi bychom upozornili odbornou věřejnost na možnost zúčastnit se našeho prvního webináře, který proběhne dne 18.1.2018 v rámci semináře „CIKO – komín jako bezpečný a funkční prvek moderní stavby“.

Pokud neradi cestujete, nebo Vám z nějakého důvodu nevyhovuje žádné z nabízených míst konání seminářů, můžete se z tepla své kanceláře zúčastnit webináře. Stačí k tomu běžný kancelářský počítač s připojením k internetu. Účast na tomto prvním webináři není nijak zpoplatněna, stačí se pouze zaregistrovat. Zaujala Vás možnost účasti na webináři? Vyzkoušet tuto možnost je velmi jednoduché. Stačí zaslat email s požadavkem na účast na adresu info@ciko-kominy.cz a my Vám zašleme Vám informaci kde a jak se k webináři přihlásit.

Webinář i jednotlivé semináře jsou připravovány ve spolupráci s Centrem pasivního domu, které je také jejich odborným garantem. Účast na semináři je ohodnocena 1 bodem v systému celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (neplatí pro webinář).

Hlavní odborné téma seminářů:

1) Vývoj legislativy z pohledu požadavků na energetickou náročnost staveb (CPD)
2) Možnosti vytápění takto úsporných staveb (CPD)
3) Správný návrh komínu z pohledu funkčnosti
4) Správný návrh komínu z pohledu požární bezpečnosti

Bližší informace o konaných seminářích naleznete ZDE