Novinky

Konference Dřevostavby v praxi

15. 10. 2017

V termínu 19.-20.10.2017 se uskutečnil již 11. ročník konference Dřevostavby v praxi. Konference byla určena pro odbornou veřejnost a CIKO na ní prezentovalo řešení pro bezpečnost komínu ve stavbě. V rámci konference jsme rovněž uspořádali workshop pro zájemce o bližší seznámení se stavebními hliněnými deskami Lemix.

Konference se zúčastnilo více než 300 odborníků, kteří vyslechli 28 přednášek zařazených 6 bloků a mohli se rovněž inspirovat na některém z 9 workshopů.  Program byl tedy opravdu nabitý a i díky tomu byla konference zařazena do programů celoživotního vzdělávání – ČKAIT přidělil účastníkům 2 body, ČKA ohodnotila konferenci 3 body!

V rámci čtvrtečního večerního programu probíhala rovněž soutěž ve stolním fotbálku, které jsme se stali sponzorem 🙂

Více informací naleznete na www.drevostavbyvpraxi.cz

Ceník komínových dílů

31. 7. 2017

K 1.8.2017 vydáváme nový ceník komínových dílů jako náhradu za předchozí ceník nerezových komínů. Ceny komínových dílů se nijak nezměnily, jedná se především o rozšíření ceníku o další skupiny sortimentu. Nově tak v ceníku vedle jednovrstvých a třívrstvých nerezových komínů najdete plastové komínové díly (jednovrstvé, LAS, flex, kaskády, …), kouřovinu a sortiment pro vložkování izostatem SANATEC. Komponenty cihelných komínů a prostupy zůstávají i nadále v Přehledovém ceníku.

Vzhledem k tomu, že sortiment plastových komínových dílů pro odkouření kondenzačních kotlů byl výrazně inovován, je vedle toho prezentován i v samostatném ceníku.

Oba ceníky jsou ke stažení na stránce Ceníky.

Informační a poradenské centrum v ČB

30. 5. 2017

V areálu Výstaviště v Českých Budějovicích proběhlo dne 26.5.2017 slavnostní otevření Národního informačního a poradenského centra ve výstavbě. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci magistrátu, médií a prezentujících firem.

Centrum představuje ukázku možností výstavby pro rodinné bydlení od základů až po střechu. Součástí je i prezentace komínů CIKO a to jak ve formě hotového „funkčního“ komína. Centrum je volně přístupné pro všechny zájemce a nachází se v hale D5. Před halou je dostatek parkovacích míst, vjezd do areálu výstaviště je možný hlavní branou z Husovy ulice.

Centrum provozuje společnost Cesta k domovu, která je připravena pomoci zrealizovat Váš sen o vlastním bydlení od stavebního povolení až po kolaudaci!

EXPERT – poslední termín

19. 4. 2017

Vzhledem k pokračujícímu zájmu o školení EXPERT jsme vypsali poslední letošní jarní termín tohoto typu školení na 11.5.2017.

Odborný seminář CIKO EXPERT je zaměřen především na požární bezpečnost komínů, analýzu spalin, různé způsoby řešení přívodu spalovacího vzduchu, chování peletových spotřebičů a vliv na navrhování komínů.
Seminář je zařazen do systémů celoživotního vzdělávání odborných společenstev.
9.30h prezentace
10h – cca 15h seminář
Prosíme o zaslání závazné přihlášky co nejdříve, nejpozději 7 dnů před konáním semináře emailem na adresu info@ciko-kominy.cz.
Na přihlášce je nutno uvést: jméno účastníka, firmu, IČ, adresu a termín semináře.
Účast na semináři je zpoplatněna částkou 968,- Kč včetně DPH. Více informací u obchodních zástupců CIKO.
Počet účastníků je omezen, občerstvení zajištěno.

Přihláška je ke stažení ZDE.

Valná hromada SKČR 2017

11. 4. 2017

V sobotu 8. dubna se v Kongresovém hotelu Jezerka na Seči uskutečnila Valná hromada Společenstva kominíků ČR. Tohoto vrcholného jednání SKČR se zúčastnila i řada významných hostů a zástupců zákonodárné a výkonné moci, Hospodářské komory ČR, akademické obce a ministerstev.

Prezentace komínů CIKO byla na Valné hromadě zaměřena především na bezpečnost komínů ve stavbě, přívod vzduchu ke spotřebiči a přípravu komína pro Blower-Door test.

Níže jsou přiloženy momentky z průběhu akce:

 

Věrnostní program 2017

3. 4. 2017

Od 1.4.2017 jsme pro naše obchodní partnery spustili nový VĚRNOSTNÍ PROGRAM. V rámci této akce získává každý zákazník při dodávce zboží tzv. CIKO body a po získání 10 bodů má možnost čerpat odměny z katalogu odměn uveřejněného na www.ciko-kominy.cz/vernost.

Akce platí pro odběry realizované v období 1.4.2017-31.12.2017, možnost čerpání odměn za body získané v roce 2017 je do 31.1.2018. Vlastní CIKO body mají podobu samolepek, které jsou určeny k nalepení na Hrací kartu s tím, že zákazník získá 1 bod za za každých 5 000Kč z celkové hodnoty zboží v objednávce (v cenách bez DPH před odečtením slev).

Kompletní pravidla věrnostního programu naleznete na www.ciko-kominy.cz/vernost. Nabídku odměn zvěřejněnou na webových stránkách budeme průběžně doplňovat.

Bonus katalog A5 2016

Nový katalog a ceník

8. 3. 2017

K 1.4.2017 vstupuje v platnost nový ceník, který je společně s přehledovým katalogem ke stažení ZDE.

Produktové novinky pro rok 2017 jsou zaměřeny na vylepšení našich systémů a z velké části se týkají dvou v poslední době často řešených témat:
– přívod vzduchu komínem
– úprava komínového systému pro Blower-door test

Zároveň dochází k dalšímu rozšíření sortimentu nerezových komínů a komínového příslušenství.

Věříme, že Vás naše novinky zaujmou a v novém prospektu najdete vše, co Vás zajímá.

Soutěž Pasivní dům

21. 2. 2017

Soutěžní přehlídku Pasivní dům vyhlašuje společnost ABF, a. s. s tím, že samotnou koordinaci zajišťuje nezávislá organizace Centrum pasivního domu. Akce se koná s podporou Státního fondu životního prostředí České republiky. Soutěžní přehlídka představuje a oceňuje nejzajímavější úsporné domy na území České republiky. Vítězové byli slavnostně vyhlášeni ve čtvrtek 9. 2.2017 při příležitosti probíhajícího veletrhu FOR PASIV 2017 v Praze.

Více informací o soutěži najdete na http://www.soutez.pasivnidomy.cz/.
Článek o vítězích potom zde: http://www.pasivnidomy.cz/nejlepsi-pasivni-dum-maji-v-nbsp-cernosicich-rozhodla-verejnost/t4453?s=1
Informace o hlasování veřejnosti pod tímto odkazem: http://www.pasivnidomy.cz/pasivni-dum-2016-kompletni-vysledky-hlasovani-verejnost/t4454?s=1

CIKO, jako partner soutěže, věnovalo cenu pro vylosovaného hlasujícího z řad veřejnosti.

Pozvánka na veletrh Dřevostavby

25. 1. 2017

Zveme Vás na náš stánek na veletrhu Dřevostavby / Moderní vytápění, který se bude konat na Výstavišti  Praha – Holešovice od 2. do 5. února 2017.

Najdete nás v přední montované hale ve stánku M21, kde budeme vystavovat nejen komínové systémy CIKO  a novinky v komínové technice, ale také inovované tepelně-akumulační hliněné stavební desky LEMIX.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pozvánka na veletrh

 

Kalendář školení 2017

2. 1. 2017

V průběhu měsíců leden – duben organizujeme několik typů školení určených pro odbornou veřejnost. Jedná se o semináře zaměřené na bezpečnost komínů, které jsou zařazené do systémů celoživotního vzdělávání členů odborných organizací (ČKAIT, Společenstvo kominíků ČR, Cech kamnářů ČR), školení na výpočty spalinových cest pod záštitou SKČR,  obchodní školení zaměřená na produkty a jejich montáž, školení k regulaci hoření FireControls.

Místa a termíny jednotlivých školení včetně jejich podrobnější popisu jsou uvedeny v kalendáři na stránce školení.

V případě zájmu o doplňující informace nebo o jiný termín nás prosím kontaktujte.